Tech

Megaport rozpocznie świadczenie usług w Europie

 – Podpisuje umowę nabycia PEERING GmbH

– Nabywa OM-NIX Group AD

BRISBANE, Australia, 30 lipca 2016 r.  /PRNewswire/ — Megaport Limited (ASX:MP1) ogłosiła dziś, iż podpisała umowę, na mocy której nabywa drugiego największego operatora punktu wymiany ruchu internetowego w Niemczech, spółkę PEERING GmbH działającą pod marką ECIX, z siedzibą w Berlinie (Niemcy). ECIX świadczy usługi ponad 180 klientom za pomocą sieci 30 punktów dostępu na terenie Niemiec.

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160510/365602LOGO

Denver Maddux, Dyrektor Generalny spółki Megaport powiedział: „Europa stanowi dla firmy Megaport ogromną okazję, a przejęcie przez nas firmy PEERING GmbH daje nam stabilną pozycję w Niemczech, w ramach jednej z największych gospodarek Europy, gdzie wykorzystanie usług w chmurze ma zgodnie z prognozami znacząco wzrosnąć.”

Stefan Wah, Dyrektor Generalny firmy PEERING, GmbH powiedział: „Biorąc pod uwagę kulturę, potencjał i neutralność, Megaport był oczywistym wyborem przy poszerzaniu zmieniającego się zakresu usług ECIX poza granice Niemiec. Jesteśmy zwinni, co daje nam możliwość szybkiego wdrażania i dostosowania naszych usług do potrzeb naszych klientów.

Megaport jest taki sam i rozumie znaczenie utrzymania tych wartości i zdolności nawet przy poszerzaniu zakresu swej działalności. Załoga ECIX jest podekscytowana dołączeniem do tak fenomenalnej firmy i jej zespołu oraz chce wspierać sukces firmy Megaport w Europie” – powiedział Wahl.

Megaport ujawnił również nabycie spółki OM-NIX z bułgarskiej Sofii. OM-NIX jest dostawcą usług ogólnoeuropejskiej sieci operatorskiej o najwyższym poziomie niezawodności, z dostępem do kluczowych punktów łączenia ruchu sieciowego w całej Europie. Łącznie nabycie to obejmuje 48 punktów dostępu w Europie.

„OM-NIX ma szeroki zasięg w krajach wschodnioeuropejskich i bałkańskich, a dzięki połączeniu przejęć tychże firm z poprzednim zakresem firmy Megaport mamy unikalną okazję do rozprzestrzenienia naszej Elastic Interconnection na całe terytorium Europy” – powiedział Maddox.

Julij Nuszew, założyciel firmy OM-NIX powiedział: „Od samego początku było oczywistością, że OM-NIX może odegrać ważną rolę w wizji Megaport, polegającą na rozprzestrzenieniu usługi Elastic Interconnection w Europie. Nasz unikalny zakres świetnie uzupełnia zakres podstawowej działalności firmy Megaport oraz obejmuje sporą liczbę miejsc dostępu i partnerów systemowych do połączenia.”

„Taki zakres świadczenia usług zapewni wszystkim naszym obecnym klientom i partnerom połączenie chmurowe i możliwości wymiany internetowej poprzez usługę Megaport Virtual Cross Connect (VXC) oraz usługi punktów wymiany internetowej. Usługi wymiany internetowej ECIX osiągnęły poziom jednej z najmocniejszych platform IX w Europie. Trudno o większą przyjemność niż przywitanie firm ECIX i OM-NIX w rodzinie Megaport” – powiedział Maddux.

Przejęcie ECIX i OM-NIX obejmuje łącznie 48 punktów w Europie.

Przejęcie tych firm zbiega się z dzisiejszą oficjalną zapowiedzią firmy Megaport dotyczącą uruchomienia platformy Elastic Interconnections w Europie. Zgodnie z zapowiedzią w prospekcie inwestycyjnym z grudnia 2015 r. znajduje się obecnie usługa Megaport Elastic Fabric dostępna w dziewięciu punktach usług w Londynie, Dublinie, Sztokholmie i Amsterdamie, do których w ciągu najbliższych tygodni dołączą kolejne cztery punkty usług.

Denver Maddux, Dyrektor Generalny Megaport Limited powiedział: „Jestem naprawdę podekscytowany oficjalnym uruchomieniem usług w Europie i ujawnieniem nabycia tych dwu wspaniałych firm, które powiększą zakres naszej działalności i które są dopasowane do naszych wartości i kultury. Biorąc pod uwagę zasięg rynkowy, który daje nam każde przejęcie firmy, są one świetnie dopasowane i przekraczają nasze wstępne plany dla Europy. Po zakończeniu transakcji Europa stanie się największym rynkiem firmy Megaport pod względem pokrycia i przychodów. To naprawdę niesamowite.”

Szczegóły dotyczące wejścia firmy Megaport do Europy i nabytych firm:

Sprzedaż i kupno podlegają spełnieniu zwyczajowych warunków wstępnych i według oczekiwań zostaną zakończone na początku sierpnia.

Źródła uzupełniające

O firmie Megaport

Megaport to globalny wiodący dostawca usług Elastic Interconnection. Dzięki sterowaniu ruchu sieciowego za pomocą oprogramowania, światowa platforma firmy pozwala klientom na szybkie połączenie ich sieci z innymi sieciami w ramach usługi Megaport Fabric. Usługami mogą zarządzać bezpośrednio klienci za pomocą swych urządzeń mobilnych, komputera lub otwartego API. Ogromny zakres działalności firmy w Australii, krajach Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej i Europy zapewnia neutralną platformę, która opiera się o szereg kluczowych punktów wymiany ruchu sieciowego w różnych krajach.

Megaport został założony przez Bevana Slattery’ego w 2013 r. i zbudował pierwszą na świecie platformę Elastic Interconnection opartą o SDN, która zapewnia najbezpieczniejszą prostą metodę usługi na żądanie dla firm, sieci i usług wymagających wzajemnego połączenia. Megaport prowadzony przez weterana branży Denver’a Maddux’a rozbudował doświadczony zespół posiadający ogromne znajomości globalnych sieci nośnych i zapewnia połączenie 500* klientom w 132* miejscach na 36* rynkach w 19 krajach. Megaport jest partnerem technologicznym AWS firmy Amazon, partnerem Azure ExpressRoute firmy Microsoft oraz partnerem połączeń chmurowych Google Cloud. Więcej informacji o firmie Megaport można znaleźć na www.megaport.com.

* Łącznie z zapowiedzianym przejęciem firm OM-NIX i ECIX, którego zakończenie zaplanowano na sierpień 2016 r.

Pytania mediów dotyczące firmy Megaport:
E-mail: media@megaport.com

WENDY HILL
SAPPHIRE COMMUNICATIONS
TELEFON: +614-2717-3203
EMAIL: wendy@sapphirecommunications.com.au

SOURCE Megaport

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 A Daily News.

To Top