Tech

Megaport rozpocznie świadczenie usług w Europie

 – Podpisuje umowę nabycia PEERING GmbH

– Nabywa OM-NIX Group AD

BRISBANE, Australia, 30 lipca 2016 r.  /PRNewswire/ — Megaport Limited (ASX:MP1) ogłosiła dziś, iż podpisała umowę, na mocy której nabywa drugiego największego operatora punktu wymiany ruchu internetowego w Niemczech, spółkę PEERING GmbH działającą pod marką ECIX, z siedzibą w Berlinie (Niemcy). ECIX świadczy usługi ponad 180 klientom za pomocą sieci 30 punktów dostępu na terenie Niemiec.

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160510/365602LOGO

Denver Maddux, Dyrektor Generalny spółki Megaport powiedział: „Europa stanowi dla firmy Megaport ogromną okazję, a przejęcie przez nas firmy PEERING GmbH daje nam stabilną pozycję w Niemczech, w ramach jednej z największych gospodarek Europy, gdzie wykorzystanie usług w chmurze ma zgodnie z prognozami znacząco wzrosnąć.”

Stefan Wah, Dyrektor Generalny firmy PEERING, GmbH powiedział: „Biorąc pod uwagę kulturę, potencjał i neutralność, Megaport był oczywistym wyborem przy poszerzaniu zmieniającego się zakresu usług ECIX poza granice Niemiec. Jesteśmy zwinni, co daje nam możliwość szybkiego wdrażania i dostosowania naszych usług do potrzeb naszych klientów.

Megaport jest taki sam i rozumie znaczenie utrzymania tych wartości i zdolności nawet przy poszerzaniu zakresu swej działalności. Załoga ECIX jest podekscytowana dołączeniem do tak fenomenalnej firmy i jej zespołu oraz chce wspierać sukces firmy Megaport w Europie” – powiedział Wahl.

Megaport ujawnił również nabycie spółki OM-NIX z bułgarskiej Sofii. OM-NIX jest dostawcą usług ogólnoeuropejskiej sieci operatorskiej o najwyższym poziomie niezawodności, z dostępem do kluczowych punktów łączenia ruchu sieciowego w całej Europie. Łącznie nabycie to obejmuje 48 punktów dostępu w Europie.

„OM-NIX ma szeroki zasięg w krajach wschodnioeuropejskich i bałkańskich, a dzięki połączeniu przejęć tychże firm z poprzednim zakresem firmy Megaport mamy unikalną okazję do rozprzestrzenienia naszej Elastic Interconnection na całe terytorium Europy” – powiedział Maddox.

Julij Nuszew, założyciel firmy OM-NIX powiedział: „Od samego początku było oczywistością, że OM-NIX może odegrać ważną rolę w wizji Megaport, polegającą na rozprzestrzenieniu usługi Elastic Interconnection w Europie. Nasz unikalny zakres świetnie uzupełnia zakres podstawowej działalności firmy Megaport oraz obejmuje sporą liczbę miejsc dostępu i partnerów systemowych do połączenia.”

„Taki zakres świadczenia usług zapewni wszystkim naszym obecnym klientom i partnerom połączenie chmurowe i możliwości wymiany internetowej poprzez usługę Megaport Virtual Cross Connect (VXC) oraz usługi punktów wymiany internetowej. Usługi wymiany internetowej ECIX osiągnęły poziom jednej z najmocniejszych platform IX w Europie. Trudno o większą przyjemność niż przywitanie firm ECIX i OM-NIX w rodzinie Megaport” – powiedział Maddux.

Przejęcie ECIX i OM-NIX obejmuje łącznie 48 punktów w Europie.

Przejęcie tych firm zbiega się z dzisiejszą oficjalną zapowiedzią firmy Megaport dotyczącą uruchomienia platformy Elastic Interconnections w Europie. Zgodnie z zapowiedzią w prospekcie inwestycyjnym z grudnia 2015 r. znajduje się obecnie usługa Megaport Elastic Fabric dostępna w dziewięciu punktach usług w Londynie, Dublinie, Sztokholmie i Amsterdamie, do których w ciągu najbliższych tygodni dołączą kolejne cztery punkty usług.

Denver Maddux, Dyrektor Generalny Megaport Limited powiedział: „Jestem naprawdę podekscytowany oficjalnym uruchomieniem usług w Europie i ujawnieniem nabycia tych dwu wspaniałych firm, które powiększą zakres naszej działalności i które są dopasowane do naszych wartości i kultury. Biorąc pod uwagę zasięg rynkowy, który daje nam każde przejęcie firmy, są one świetnie dopasowane i przekraczają nasze wstępne plany dla Europy. Po zakończeniu transakcji Europa stanie się największym rynkiem firmy Megaport pod względem pokrycia i przychodów. To naprawdę niesamowite.”

Szczegóły dotyczące wejścia firmy Megaport do Europy i nabytych firm:

Sprzedaż i kupno podlegają spełnieniu zwyczajowych warunków wstępnych i według oczekiwań zostaną zakończone na początku sierpnia.

Źródła uzupełniające

O firmie Megaport

Megaport to globalny wiodący dostawca usług Elastic Interconnection. Dzięki sterowaniu ruchu sieciowego za pomocą oprogramowania, światowa platforma firmy pozwala klientom na szybkie połączenie ich sieci z innymi sieciami w ramach usługi Megaport Fabric. Usługami mogą zarządzać bezpośrednio klienci za pomocą swych urządzeń mobilnych, komputera lub otwartego API. Ogromny zakres działalności firmy w Australii, krajach Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej i Europy zapewnia neutralną platformę, która opiera się o szereg kluczowych punktów wymiany ruchu sieciowego w różnych krajach.

Megaport został założony przez Bevana Slattery’ego w 2013 r. i zbudował pierwszą na świecie platformę Elastic Interconnection opartą o SDN, która zapewnia najbezpieczniejszą prostą metodę usługi na żądanie dla firm, sieci i usług wymagających wzajemnego połączenia. Megaport prowadzony przez weterana branży Denver’a Maddux’a rozbudował doświadczony zespół posiadający ogromne znajomości globalnych sieci nośnych i zapewnia połączenie 500* klientom w 132* miejscach na 36* rynkach w 19 krajach. Megaport jest partnerem technologicznym AWS firmy Amazon, partnerem Azure ExpressRoute firmy Microsoft oraz partnerem połączeń chmurowych Google Cloud. Więcej informacji o firmie Megaport można znaleźć na www.megaport.com.

* Łącznie z zapowiedzianym przejęciem firm OM-NIX i ECIX, którego zakończenie zaplanowano na sierpień 2016 r.

Pytania mediów dotyczące firmy Megaport:
E-mail: media@megaport.com

WENDY HILL
SAPPHIRE COMMUNICATIONS
TELEFON: +614-2717-3203
EMAIL: wendy@sapphirecommunications.com.au

SOURCE Megaport

To Top