Tech

Megaport zahajuje poskytování služeb v Evropě

– Podepisuje smlouvu o převzetí společnosti PEERING GmbH

– Získává OM-NIX Group AD

BRISBANE, Austrálie, 30. července 2016  /PRNewswire/ — Společnost Megaport Limited (ASX:MP1) dnes oznámila, že podepsala dohodu o převzetí druhého největšího německého operátora internetových služeb Internet Exchange, PEERING GmbH, který podniká pod názvem ECIX se sídlem v Berlíně v Německu. ECIX poskytuje služby více než 180 zákazníkům prostřednictvím 30 bodů POE v Německu.

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160510/365602LOGO

Generální ředitel společnosti Megaport Denver Maddux uvedl: „Evropa představuje pro Megaport ohromné možnosti a naše převzetí operátora PEERING GmbH nám otevírá pole v Německu, jedné z největších ekonomik v Evropě, kde se předpokládá značný růst poptávky po cloudových službách.”

Stefan Wahl, generální ředitel společnosti PEERING, GmbH poznamenal: „Z pohledu kultury, schopností a neutrality byla společnost Megaport jasnou volbou pro zavedení novátorských služeb operátora ECIX za hranicemi Německa. Jsme svižní, což nám dává možnost rychlého přizpůsobení našich služeb potřebám našich zákazníků.

„Megaport je stejné a chápe důležitost zachování těchto hodnot a schopností při rozšiřování svých aktivit. Tým společnosti ECIX je doslova nadšen připojením k tak fenomenální společnosti a jejich týmu a je pevně rozhodnut podporovat úspěch Megaportu v Evropě,” dodal Wahl.

Společnost Megaport také oznámila převzetí společnosti OM-NIX se sídlem v Sofii v Bulharsku. OM-NIX je celoevropským poskytovatelem síťových internetových služeb s přístupem ke klíčovým propojovacím zařízením v celé Evropě. Dohromady představují tato převzetí 48 evropských lokalit.

„Společnost OM-NIX má rozsáhlé možnosti ve Východní Evropě a regionu Balkánu a při propojení těchto akvizic s původně vybudovanou působností společnosti Megaport máme nyní neobvyklou příležitost rozšíření Elastického propojování v Evropě,” dodal Maddux.

Yuliy Nushev, zakladatel společnosti OM-NIX uvedl: „Okamžitě bylo zřejmé, že by společnost OM-NIX  mohla hrát velkou roli při realizaci vize Megaportu o zavedení Elastického propojování v Evropě. Naše jedinečné pole působnosti je výtečným doplňkem stávající působnosti společnosti Megaport a nabízí k propojení velký počet lokalit a partnerů v rámci ekosystému.”

„Tato nabídka služeb poskytne všem našim stávajícím zákazníkům a partnerům cloudové připojení a možnosti internetové výměny prostřednictvím virtuálních propojovacích služeb Virtual Cross Connect (VXC) společnosti Megaport a také služby Internet Exchange. Služby internetové výměny poskytované společností ECIX se staly jedněmi z devíti nejlepších platforem v Evropě. Po přivítání společností ECIX a OM-NIX v rodině Megaport nemohu být šťastnější,” řekl Maddux.

Dohromady představují převzetí společností ECIX a OM-NIX 48 evropských lokalit.

Tyto akvizice souvisejí s dnešním oficiálním zavedením elastické propojovací platformy Megaport v Evropě.  Jak již bylo předesláno v prospektu IPO v prosinci 2015, propojení prostřednictvím Megaport Elastic Fabric je nyní dostupné v devíti lokalitách v Londýně, Dublinu, Stockholmu a Amsterodamu, s dalšími čtyřmi lokalitami, které budou online v nejbližších týdnech.

Denver Maddux, generální ředitel společnosti Megaport Limited, dále uvedl: „Jsem zcela nadšen, že formálně spouštíme služby v Evropě, a také oznámením o převzetí těchto dvou skvělých společností, které jsou příbuzné našemu podnikání a reprezentují stejné hodnoty a kulturu. Když uvážíme rozsah pokrytí trhu těmito dvěma akvizicemi a naše možnosti, zapadají do sebe perfektně a značně urychlují naše původní plány pro Evropu. Po dokončení této transakce se Evropa stane největším trhem společnosti Megaportu z hlediska pokrytí a tržeb. To je téměř neuvěřitelné.”

Detaily zahájení činnosti společnosti Megaport v Evropě a akvizic:

Tento prodej a nákup je předmětem běžných podmínek a jeho uzavření se předpokládá začátkem letošního srpna.

Podpůrné zdroje

O společnosti Megaport
Společnost Megaport je předním světovým poskytovatelem internetových služeb s elastickým propojením. Globální platforma této společnosti, která využívá softwarově definované sítě, umožňuje zákazníkům rychlé propojení jejich sítí s ostatními službami v rámci Megaport Fabric. Služby mohou být přímo řízeny zákazníkem přes mobilní zařízení, jejich počítač nebo naši otevřenou platformu API. Rozsáhlá činnost společnosti v Austrálii, asijsko-pacifickém regionu, Severní Americe a Evropě, poskytuje neutrální platformu, která zahrnuje mnoho poskytovatelů klíčových datových center na různých trzích.

Společnost Megaport vznikla v roce 2013, jejím zakladatelem je Bevan Slattery, který vybudoval první platformu pružného připojení na bázi SDN na světě, aby tak poskytoval co nejhladší a nejbezpečnější způsob propojení sítí a služeb reagující na požadavky trhu. Zkušený tým společnosti Megaport vede veterán tohoto oboru Denver Maddux s dlouholetou praxí v budování rozsáhlých sítí globálních operátorů a spolu již připojili více než 500* zákazníků ve 132* lokalitách na 36* trzích v 19 zemích. Společnost Megaport je technologickým partnerem společností Amazon AWS, Microsoft Azure ExpressRoute a Google Cloud Interconnect. Více informací o společnosti Megaport naleznete na webových stránkách: www.megaport.com.

* Včetně ohlášených akvizic společností OM-NIX a ECIX, které mají být dokončeny v srpnu 2016.

Otázky z médií na společnost Megaport:
Email: media@megaport.com

WENDY HILL
SAPPHIRE COMMUNICATIONS
Tel.: +614-2717-3203
E-mail: wendy@sapphirecommunications.com.au

SOURCE Megaport

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 A Daily News.

To Top