Sports

Bořek Dočkal podepsal tříletou smlouvu v Číně

Dres týmu z města Čeng-čou bude osmadvacetiletý fotbalista oblékat v následujících třech sezonách. „Přestup se nerodil lehce, přitáhl spoustu mediální pozornosti a stojí za ním spousta práce mnoha lidí. Rád bych touto cestou poděkoval Spartě za vstřícnost a férové jednání, své agentuře Sport Invest, která za celým transferem stojí, a v neposlední řadě také všem fanouškům, kteří mě podporovali v posledních čtyřech sezonách v Čechách a budou mi snad držet palce také nadále. Osobně jsem spokojený a těším se na novou výzvu,“ řekl po podpisu smlouvy český reprezentant.
Složitost jednání potvrdil také Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest. „Čína je velmi specifickým a zároveň nesmírně zajímavým trhem, který ovšem není snadné zaujmout. V tomto případě jsme byli úspěšní. Zároveň je možné říct, že Bořkův přestup se z pohledu zaplacené transferové částky zařadil mezi absolutně nejvýraznější odchody z české nejvyšší soutěže. Je na místě poděkovat Spartě, která nebyla postavena do jednoduché pozice. Nicméně jsem přesvědčen, že finální dohoda je výhodná pro všechny strany,“ uvedl šéf Sport Invest International a nastínil také pozadí celého transferu: „Kontakty s čínským trhem navázala naše společnost již před třemi lety, kdy byl znatelný stoupající potenciál čínského fotbalu. Před rokem jsme pak byli osloveni jedním z klubů tamní Super League, abychom pro ně realizovali evropský skauting. A ve spolupráci s jednou z největších sportovních agentur světa, která je v Číně dlouhodobě etablovaná a současně je naším dlouholetým partnerem, jsme se v posledních měsících dostali do přímého kontaktu hned s několika dalšími týmy. Bořek Dočkal, jakožto nejlepší hráč tuzemské ligy, je první akvizicí špičkového českého fotbalisty v čínské nejvyšší soutěži. Pevně věříme, že zrealizovaný přestup i Bořkovy budoucí výkony v týmu Henan Jianye mohou otevřít tuto možnost také dalším hráčům z českých soutěží.“
Fotbalista se zkušenostmi z české, turecké a norské nejvyšší soutěže bude v novém působišti oblékat dres s číslem 8. „Osmička je v čínském prostředí šťastným číslem, standardně ji dostávají klíčoví hráči jednotlivých klubů. Bořek navíc toto číslo úspěšně nosil při působení v Rosenborgu Trondheim, a volbu klubu tak v tomto ohledu uvítal,“ doplnil informace Kolář.

Bořek Dočkal v tuto chvíli zůstává v Číně. „Nyní mám u sebe ještě manželku, která si chtěla společně se mnou vše prohlédnout. Žena se vrací během víkendu domů, naopak já bych se rád zapojil již do nedělního přípravného zápasu. Času do startu jarní části soutěže moc nezbývá a já chci být novému klubu k dispozici od prvních minut. Jsem rád, že tu se mnou v následujících týdnech budou také zástupci Sport Investu, kteří mi pomohou zařídit zpočátku veškeré administrativní a technické záležitosti. Navíc popovídáme česky, čínštinu asi přeci jen budu nasávat déle,“ usmíval se rodák z Městce Králové. Do vlasti by se měl vracet až na březnový reprezentační sraz. „Vím, že panu Jarolímovi nebudu tolik na očích, nicméně věřím, že v případě konstantních výkonů budu moct zůstat součástí národního týmu. Vždy to pro mě byla největší čest a na tom se nic nemění.“

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 A Daily News.

To Top