Sports

Slavia deklasovala Příbram a jde do čela

Slavia má nyní v čele soutěže o bod víc než Plzeň. Když nastupovala v Příbrami, už věděla, že Plzeň veze ze Zlína jenom bod. Za něj mohou být Západočeši rádi, bezgólová remíza je ztrátou pro domácí, kteří byli aktivnější a nebezpečnější.
Pražané pak v Příbrami neponechali nic náhodě a s posledním týmem soutěže si doslova pohráli. Pomohl jim k tomu výborný vstup do zápasu. Už v 8. minutě dal Škoda na 0:1 a když pak v 17. minutě přidal Sýkora druhý gól Slavie, nebylo o vítězi pochyb. Do poločasu přidala Slavia ještě jeden gól, za stavu 0:4 ve druhé půli sice domácí snížili, ale na rozjetého soupeře vůbec nestačili. Nakonec mohli být rádi, že nedostali ještě víc gólů než osm. Výhra 8:1 na hřišti soupeře je vyrovnaným rekordem české ligy co se týká výše výhry hostujícího týmu.
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 počtvrté za sebou nedali v lize branku a v 18. kole doma jen remizovali 0:0 se Slováckem. Klokani tak čekají na ligový gól už 446 minut a z posledních osmi kol získali jedinou výhru. V tabulce tak mají jen tříbodový náskok na pásmo sestupu, Slovácko má o bod více.

Brněnští fotbalisté se po osmikolovém půstu dočkali první výhry. V domácím zápase s Libercem se o ni postaral deset minut před koncem přesnou hlavičkou Jakub Řezníček. Hosté potvrdili, že mají nejhorší útok v lize, a prohráli venku počtvrté za sebou.
Fotbalisté Jihlavy vyhráli v páteční předehrávce 18. ligového kola v záchranářském souboji nad Hradcem Králové 3:1. Vysočina poprvé v této sezoně nejvyšší soutěže vstřelila v utkání tři góly a posunula se mimo sestupové příčky na čtrnácté místo tabulky. Hosté klesli o skóre na patnáctou pozici. Domácí zápas rozhodli už v první půli, kdy se dvakrát trefil Lotyš Davis Ikaunieks a po něm Pavel Dvořák. Po pauze snížil za nováčka Jakub Šípek.
Pražská Dukla remizovala s Karvinou bez branek. Pražané měli v souboji sousedů v tabulce hlavně v první půli navrch, ale z převahy gól nevytěžili. Tým z Julisky doma popáté za sebou nezvítězil a nevyužil šanci vystřídat soupeře na sedmém místě. Nováček z Karviné remizoval i v druhém jarním utkání.
Statistiky zápasů 18. kola ePojisteni.cz ligy
FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 3:1 (3:0)
Góly: 23. a 27. Ikaunieks, 35. Dvořák – 52. Šípek.Rozhodčí: Hrubeš – Hrabovský, Vlček.ŽK: Hronek, Dvořák – Malinský, P. Černý.Diváci: 2373.Jihlava: Hanuš – Tlustý (60. Kryštůfek), Krejčí, Rosa, Urdinov – Vaculík (77. Zoubele), Hronek, Urblík, Ikaunieks – Dvořák, Rabušic (83. Mišůn). Trenér: Bílek.Hradec: Ottmar – Plašil, Chleboun, Hůlka, Mudra (39. Žondra) – Martan, Schwarz (46. Trubač), Jirsák, P. Černý, Malinský (68. Pázler) – Šípek. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Orel – Wilczek, Vlasjuk.ŽK: Jirásek, Buchta – Civič, Šumulikovski, Reinberk, Daníček.Diváci: 4338.Bohemians: Berkovec (32. Fryšták) – Dostál, Buchta, Krch (33. Šmíd), Švec, Havel – Hubínek, Jirásek – Mašek, Kabajev, Bartek (75. Luts). Trenér: Koubek.Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič (46. Šimko) – Šumulikoski, Daníček – Navrátil, Havlík, Tetteh (90. Biolek) – Koné (80. Zajíc). Trenér: Kordula.
FC Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Gól: 80. Řezníček.Rozhodčí: Příhoda – Antoníček, PochylýŽK: Šural, Polák – Potočný.Diváci: 3818.Brno: Melichárek – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Ashiru (90. Buchta), Zavadil, Polák, Lutonský (75. Přichystal) – Řezníček, Škoda (65. Tašči). Trenér: Habanec.Liberec: Dúbravka – Kúdela, Latka, Coufal, Mikula – Bartl (84. Baroš), Souček, Breite (73. Bosančič), Kerbr – Potočný, Voltr (63. Ševčík). Trenér: Trpišovský.
FK Dukla Praha – MFK Karviná 0:0
Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Hájek.ŽK: Tetour, Podaný – Budínský.Diváci: 1613.Dukla: Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec, Podaný – Hanousek, Tetour, Mustedanagič (60. Juroška) – Miloševič, Holenda, Olayinka (80. Edmond). Trenér: Hynek.Karviná: Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Moravec (88. Duda), Budínský, Puchel (40. Panák) – Wágner (90. Jovanovič). Trenér: J. Weber.
FC Fastav Zlín – FC Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Proske – Blažej, Pospíšil.ŽK: Diop, Matejov, Hnaníček, Janíček – Zeman.Diváci: 5109Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov – Vukadinovič, Traoré, Hnaníček (88. Janíček), Živulič, Štípek (78. Holík) – Diop(79. Beauguel). Trenér: Páník.Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (67. Zeman), Ivanschitz (52. Hromada), Kovařík – Poznar (57. Krmenčík). Trenér: Pivarník.
1. FK Příbram – SK Slavia Praha 1:8 (0:3)
Góly: 59. Divíšek – 55., 73. a 79. z pen. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil.Rozhodčí: Julínek – Moláček, Vysloužil.ŽK: Rezek, Ayong, Květ, Lupták, Hruška.Příbram: Hruška – Lupták, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Tregler, Květ (75. Krameš) – P. Pilík, T. Pilík (89. Januška), Rezek – Ayong (81. Kacafírek). Trenér: Tobiáš.Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Sýkora (81. Bořil), Hušbauer, Barák, Zmrhal – Škoda (51. Ngadeu), Mešanovič (69. Tecl). Trenér: Šilhavý.