Sports

Hradecké fotbalistky ovládly turnaj v Liberci

V prvním duelu skóre otevřela střelou z přímého kopu hradecká Brázdová. Na rozdíl dvou branek zvýšila z dorážky Kutifelová. Domácí poté mohli snížit, Jarchovská však trefila jen tyč a tři body tak braly Východočešky.
Na úvod druhého utkání nastřelila brankovou konstrukci Hrbková, ta samá hráčka následně v 19. minutě mířila přesně a Hradec šel do vedení. Další gól přidala Strýhalová a skóre uzavřela Novotná. Svěřenkyně trenéra Jiřího Dvořáka tedy ze dvou zápasů vytěžily dvě výhry a měly jisté vítězství na turnaji.
V posledním zápase šlo o konečné druhé místo. Aktivněji začal Slovan, první gól přesnou přízemní ranou obstarala Jarchovská. O minutu později Jarchovská z pravé strany našla Fritzovou a byl z toho další gól. Po čtvrthodině hry se trefila znovu Fritzová po rohu Matějkové. Další branky přidaly Jarchovská s Matějkovou, Plzeň zamířila do černého pouze jednou, a tak domácí Slovan skončil druhý po výhře 5:1

FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 0:2FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 3:0FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 1:5
Konečné pořadí:1. FC Hradec Králové2. FC Slovan Liberec3. FC Viktoria Plzeň
Nejlepší hráčka turnaje: Jana Lacinová (Hradec Králové)Nejlepší brankářka: Lívia Kuľková (Slovan Liberec)Nejlepší střelkyně: Andrea Jarchovská, Julie Fritzová (obě Slovan Liberec)
Autor: Tomáš Kafka